מכתבי הערכה

בת 50, לאחר משבר

אני שמחה לכתוב דברי שבח ותודה על היחס המדהים שקיבלתי מד"ר גליה מאירי.
הצטרפתי לד"ר מאירי לפני כחודש עם מכלול של בעיות רפואיות שונות ומורכבות. ד"ר מאירי הייתה עניינית, מקצועית, סבלנית, חרוצה, מעמיקה, תומכת, "ראש גדול", אנושית וכל הזמן נתנה לי הרגשה שיש עם מי להתייעץ ולמי לפנות גם כאשר הרגשתי מיואשת ושאין ישועה. בסוף מצאנו את הבעיה ובלעדיה לא הייתי שורדת את התקופה הזאת. כבר אמרתי לה במספר הזדמנויות שהיא מופת של רופאה אבל חשוב לי להביע את זה גם בפני ההנהלה. תודה.

 

בן 74, לאחר אשפוז

שלום ד״ר מאירי, בבקשה תרשי לי לומר לך מה שהוא אישי : התחושה שאת מעניקה לי (ואני בטוח שגם למטופלים אחרים שלך), שאני בידיים הכי מקצועיות, הכי אנושיות, הכי קשובות, לא תסולא מפז. בדור העכשווי, של מחשבים, אוטומציה, של דוחק בזמן, את מגדלור באפילה, ולא בכדי כל מטופליך משבחים אותך ברבים…

 

בת 36, מחלת קרוהן קשה

מסתובבת פה [בפורום לחולי מעי דלקתי] לאחרונה אחת בשם ד״ר מאירי. בעבר היא פרסמה קטע על התרומה שרופא המשפחה יכול לספק לחולי IBD. קראתי אותו וזכרתי ב״מאחורה״ של הראש. לאחרונה מצבי לא משהו, ולא משתפר, אז פניתי אליה.
היא לא באמת רופאת משפחה, כי היא לא דומה לשום רופא משפחה שפגשתי בחיי (ופגשתי).
כמה רגישות. כמה אנושיות. כמה אכפתיות. ובאופן הכי אותנטי.
תכלס, אני לא יודעת מה נשאר לרפואה להמליץ לי מבחינת תרופות. לשמחתי ניתוחים לא היו מנת חלקי עד כה. ואני לא יודעת אם לד״ר מאירי תהיה ״תרופה״ עבורי, אבל התמיכה שלה מרפאה, גם בקצת וגם אם זה רק רגשי ולא פיזי. המוכנות שלה להלחם בקרוהן המגעיל הזה איתי זה לא משהו שפוגשים כל יום. הזמינות שלה, על זה באמת שאין לי מילים, פשוט מדהים !
מי שיכול לאפשר לעצמו גיאוגרפית שפשוט ילך אליה, זה שווה את הנסיעה !

 

 בתה של מטופלת קשישה שנפטרה

לפני שלוש שנים פניתי לד"ר מאירי וביקשתי שתטפל באימי החולה. למען האמת, היה זה בעיקר משיקולי נוחות שכן מרפאתה של ד"ר מאירי הייתה קרובה מאוד למקום מגוריה של אימי. עד מהרה הסתבר שהייתה זו בחירה מצויינת.
מן הרגע הראשון בו החלה ד"ר מאירי לטפל באימי היא גילתה חום ואנושיות בלתי רגילים. היא תמיד שוחחה עימה והתעניינה בשלומה.  היא ראתה אותה ולא רק את מחלותיה.
מעבר לכך, ד"ר מאירי הייתה מקצועית לעילא ולעילא. אחד הדברים הנפלאים ביותר אצל ד"ר מאירי הם היותה קשובה מאוד וזמינה תמיד. פעמים רבות פניתי אליה, בדרכים שונות, והיא תמיד חזרה אלי בנועם ובסבלנות, עם תשובות ענייניות לשאלותיי.
אימי נפטרה לפני מספר ימים, אך חשוב לי לציין שד"ר מאירי הכינה אותי ואת משפחתי למותה הקרב של אימי באופן מקצועי ומעל הכל אנושי ביותר. בזכותה הלכה אימי לעולמה כמעט ללא סבל ובסביבה חמימה ומכבדת.
אני נפעמת מן האנרגיות, המקצועיות והאנושיות של ד"ר מאירי.
מי יתן וכל רופאי מכבי ילכו בדרכיה.

 

בת 63, מטופלת סוכרתית

ברצוני לציין לשבח את טיפולה המסור והמקצועי של ד"ר מאירי. זה לא מובן מאליו, כשבימים אלה מגיעים לרופא והוא בקושי מרים את ראשו לראות עם מי מדבר. ד"ר מאירי היא מסוג הרופאים שאין הרבה כמות. האיכפתיות, תשומת הלב והדייקנות שלה ראויים לשבח. חבל שאין רופאים רבים כמותה.