ד"ר גליה מאירי

 

ד"ר גליה מאירי

ד"ר גליה מאירי הינה בוגרת לימודי רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים,
מתמחה מצטיינת בתוכנית ההתמחות של "מכבי שירותי בריאות",
ומומחית ברפואת המשפחה משנת 2012.
ד"ר מאירי עוסקת בהדרכת סטודנטים ומתמחים ברפואת המשפחה. היא משמשת כרכזת אקדמית בלימודי רפואת המשפחה במסגרת ביה"ס ללימודי המשך באוניברסיטת תל-אביב.
ד"ר מאירי היא זוכת פרס הרץ למצוינות בהוראה לשנת 2016 מטעם החוג לרפואת המשפחה באוניברסיטת תל אביב, וכן זכתה בפרס בשנת 2021 מטעם ביה"ס ללימודי המשך ברפואה.

 

תפיסת העולם של ד"ר גליה מאירי :

בחרתי להיות רופאת משפחה בשל האפשרות לתת טיפול רפואי כוללני, אשר מתמקד במטופל כשלם, תוך התייחסות לרקע הרפואי שלו והבעיות הפעילות איתן הוא מתמודד, מתן מענה לבעיות חריפות, ניטור ואיזון מחלות כרוניות גופניות ורגשיות, והשקעה במניעה ראשונית ושניונית.

בחרתי להיות רופאת משפחה בכדי להכיר את המטופל כאדם, להבין מיהו האדם שמולי מעבר לבעיה הרפואית שבגינה פנה לייעוץ. חשוב לי לדעת במה הוא עוסק, מה המערך המשפחתי שלו, מהם אירועי החיים שעבר, מהם הקשיים ומהם מקורות התמיכה שלו. בעיני, ידע מסוג זה הינו חלק בלתי נפרד מהרקע הרפואי של המטופל, וחיוני למתן טיפול רפואי איכותי.

בחרתי להיות רופאת משפחה על מנת לתת מענה נאות ומכבד. אני רוצה לאפשר למטופל להעלות את החששות שלו לגבי מצבו הרפואי (ובכלל) ולקבל הסבר אמין (אך לא מרתיע) לגבי החשד הקליני, תוכנית הבירור, הבדיקות הדרושות והאפשרויות הטיפוליות העומדות לפניו.

אני רואה חשיבות רבה במתן טיפול מסור, מקצועי, איכותי וזמין, ומאמינה כי בעולם המודרני שבו אנו חיים יש מקום לשימוש מושכל בשירותי רפואה מקוונת (אינטרנט, דוא"ל, מרשמים ממוחשבים ועוד).

באופן אישי, יש לי "פינה חמה בלב" למטופלים עם מחלות מעי דלקתיות, ומזה כחמש שנים אני מתנדבת פעילה במסגרת העמותה לתמיכה בחולי קרוהן וקוליטיס כיבית בישראל, ומתמקדת בהעצמת מטופלים וחינוך רופאים לגבי חשיבות רופא המשפחה כחלק מהצוות המלווה מטופלים אלו.

במקביל לעבודתי עם מטופלים, חשוב לי מאד לשמש מדריכה קלינית בתחום רפואת המשפחה, ולחנוך את הדור הבא של הרופאים – סטודנטים, סטאז'רים ומתמחים – בנסיון להנחיל להם את תפיסתי לגבי חשיבות רפואת משפחה איכותית, ומתוך אמונה שהוראה מקדמת ומשפרת את המורה והתלמיד כאחד.

אני מרגישה כי אני מגשימה באופן יומיומי את המוטו של רפואת המשפחה –
"לרפא לפעמים, לעזור בדרך כלל, לנחם תמיד"

 

מכתבי הערכה של מטופלים לד"ר מאירי

לזימון תור לד"ר מאירי הקליקו כאן.